I miejsce w Turnieju Debat!

wpis w: Aktualności2 | 0

IV Turniej Debat Historycznych przyniósł historyczny sukces IV LO. Aż dwie drużyny stanęły na podium! Drużyna chłopaków z 2i zajęła I miejsce i wystąpi w Turnieju finałowym w budynku Sejmu w Warszawie 29 – 30 maja 2019 r.

IV Turniej Debat Historycznych odbył się 20 marca 2019 r. w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej pod patronatem Marszałka Sejmu RP, Marszałka Senatu RP, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W turnieju rozgrywanym w formule debat oksfordzkich wzięły udział reprezentacje białostockich i suwalskich szkół średnich.
I miejsce zajął i został zwycięzcą regionalnej edycji zespół z klasy 2i w składzie: Sebastian Kozłowski, Paweł Miłkowski, Mikołaj Sawicki, Mateusz Walczuk.
III miejsce zajęła drużyna z klasy 1i w składzie: Hubert Bielawski, Michał Magnuszewski, Kamil Osiecki, Krzysztof Siuchnicki.

WIELKIE GRATULACJE dla wszystkich wspaniałych debatantów oraz ich mentora – pana Marka Kawczyńskiego!