Youthstok

13 marca w Centrum Aktywności Społecznej odbyła się kolejna edycja „Youthstok – Białostocki Inkubator Inicjatyw Społecznych". W ramach tego wspierającego młodzież programu uczniowie białostockich szkół wystartowali w Maratonie Projektów.

Jakub Jeniec z 3b i Maciej Duzikowski z 2b ze swoim pomysłem BePresent znaleźli się wśród wyróżnionych zespołów, które zawalczą o nagrodę w postaci grantu w wysokości 3 tys zł. Wyjadą również na trzydniowe szkolenie, po którym rozpocznie się wdrażanie projektu. Finał i podsumowanie programu zaplanowano na czerwiec.

Jakub i Maciej o projekcie BePresent

Trzeba tutaj zwrócić szczególną uwagę na słowo „być", bo teraz dosyć często przez social media, telefony komorkowe i internet przestajemy być obecni, żyć. Odrywamy sie od świata realnego.
To jest problem który chcemy rozwiązać. Chcemy pokazać młodym osobom, że jednak można dalej aktywnie i fajnie spędzać czas wolny.

Jesteśmy bardzo dumni z kreatywności naszych uczniów, gratulujmey sukcesu i wyróżnienia. Bardzo im kibicujemy w dalszych działaniach!