Sport – praca ciała czy umysłu?

W auli Politechniki Białostockiej odbyło się spotkanie dotyczące stresu i presji w sporcie. W wydarzeniu uczestniczyły klasy sportowe naszego liceum. Organizatorem spotkania był Jakub Jeniec z klasy 3b, wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta. Dodatkowo, jednym z prelegentów spotkania był Mateusz Chodakowski, uczeń klasy 3e, utytułowany lekkoatleta.

Spotkanie „Sport – praca ciała czy umysłu?” zgromadziło nie tylko wybitnych sportowców, ale także pasjonatów aktywnego trybu życia. Podczas pierwszej części Wojciech Nowicki, Mateusz Chodakowski oraz Maciej Marchel rozmawiali o znaczeniu sportu dla zdrowia psychicznego i fizycznego, o zarządzaniu stresem oraz strategiach radzenia sobie z presją w sporcie.
Następnie przyszła pora na dyskusję o łączeniu edukacji z karierą sportową. Dowiedzieliśmy się, jak rozwój naukowy może współgrać z pasją do sportu oraz jak ważne jest równoważenie obu obszarów życia.
Ostatnia część wydarzenia skupiła się na profilaktyce kontuzji i sposobach ich leczenia. Wystąpienia gości były pełne praktycznych wskazówek i cennych informacji dla osób aktywnie uprawiających sport. 

Całe wydarzenie było pełne inspiracji i nowych spostrzeżeń, które na pewno zostaną wykorzystane w codziennej praktyce sportowej! To ważna inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta, która bardzo aktywnie wspiera rozwój młodych w naszym mieście.

Fot. Dariusz Piekut, Politechnika Białostocka