Brąz w finale szachowym

Nasza drużyna w składzie: Patryk Rekuć, Piotr Dąbrowski, Karol Makar i Anna Dallemura – zajęła trzecie miejsce w finale wojewódzkim Licealiady w szachach.

Zawody odbyły się w sobotę, 2 grudnia 2023r. w SP nr 45. Do finału awansowały dwa najlepsze zespoły z każdej z grup półfinałowych. W naszym województwie mieliśmy cztery takie grupy, czyli prawo gry wywalczyło osiem najlepszych zespołów z Podlasia. Zawody zostały przeprowadzone w formie drużynowej systemem gry kołowym na dystansie 7 rund tempem 10 min. na całą partię + 5 sekund na ruch.

Jedna z uprawnionych drużyn nie dojechała, ale najsilniejsze zespoły przystąpiły do rywalizacji. Odnieśliśmy cztery zwycięstwa jeden remis i jedną porażkę. W sumie zdobyliśmy 9 punktów meczowych tyle samo co srebrny medalista I LO z Suwałk. O kolejności zadecydowały tzw. małe punkty – zdobyte przez wszystkich zawodników drużyny, których suwalczanie zdobyli o dwa więcej. Sukces cieszy tym bardziej, że w tym roku trzy najlepsze zespoły z województwa mają prawo gry w finale mistrzostw Polski szkół średnich.