I Kongres SU

wpis w: Aktualności1 | 0

9 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Kongresie Samorządów Uczniowskich, który został zorganizowany w VII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku.

Nasze liceum reprezentowali przedstawiciele SU: Maciej Duzikowski z 2b, Gabriela Sakowicz z 3g i Agata Wasyluk z 3h oraz uczniowie ze Szkoły Liderów: Łucja Chrzanowska z 2c i Marcin Wałuszko z 1c pod opieką pani Grażyny Leonowicz.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w debacie na temat problemów związanych z działaniem w samorządzie. Aktywnie uczestniczyli w dyskusji młodzi „samorządowcy” z różnych szkół średnich, a wspierały ich panie: Joanna Misiuk – Przewodniczącą Komisji Edukacji i Wychowania Rady Miasta Białystok oraz Martyna Szumowska – Prezes projektu Białostockie Szkoły Średnie.

Następnie odbyły się warsztaty dotyczące motywacji, kreatywności, social mediów czy liderowania.
Była to świetna okazja do poznania osób z podobnymi priorytetami oraz wymiany doświadczeń i pomysłów.