Spotkanie z autorem

wpis w: Aktualności1, Biblioteka | 0

Spotkanie z Wojciechem Karpińskim, białostockim prozaikiem i poetą to kolejna okazja, by uczcić październikowe święto szkolnej biblioteki.

Wydarzenie miało miejsce 26 października w Bibliotece Pedagogicznej w Białymstoku. Uczestniczyli w nim uczniowie 1a z panią Grażyną Leonowicz.

Opowieści twórcy wysłuchaliśmy z przyjemnością. Przenieśliśmy się wraz z autorem w barwny świat osiedla Wygoda z lat 60. Tabory cygańskie z tańcami i muzyką, którym zawsze towarzyszyła chmara dzieci i psów, cyrk z egzotycznymi zwierzętami, wielobarwne ogrody, specyficzne indywidua – to niektóre elementy tworzące klimat tamtych dni.
Pan Wojciech zdradził również tajemnice warsztatu twórczego, dając podpowiedzi próbującym swoich sił w dziedzinie literatury uczniom. Inspirują go sny i spacery. Fascynuje twórczość K. I. Gałczyńskiego, W. Myśliwskiego i A. Stasiuka.
Na zakończenie publiczność interpretowała wybrane wiersze o jesieni pana Karpińskiego. Odczytali je również nasi uczniowie: Magdalena Łuksza i Dawid Falkowski.
Pan Wojciech Karpiński jest absolwentem naszego liceum. Uczęszczał do szkoły, gdy mieściła się ona jeszcze na ulicy Złotej 4.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji Podlaskie Spotkania z Pisarzami przez: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział w Białymstoku oraz wspomnianą bibliotekę.