Na tropie belfrów

Konkurs detektywistyczny – „Co nasi nauczyciele czytali w czasach szkolnych?". Zapraszamy do udziału w kolejnej atrakcji zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Tym razem możecie zostać detektywami! Musicie wytropić, jakie książki czytali nasi profesorowie w wieku szkolnym. Imiona i nazwiska nauczycieli biorących udział w konkursie oraz okładki ich ulubionych książek znajdziecie w gablotach na pierwszym piętrze. Szczegóły i karta konkursowa w bibliotece!

Regulamin konkursu detektywistycznego
„Co nasi profesorowie czytali w czasach szkolnych?”
⦁ Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów IV LO w Białymstoku.
⦁ Zadanie konkursowe polega na odgadnięciu ulubionych książek nauczycieli. Materiały do zadania (fotografie nauczycieli biorących udział w konkursie oraz okładki książek) znajdują się w gablotkach na 1. piętrze. Należy wybrać autora i tytuł książki i przyporządkować je do nazwiska profesora.
⦁ Informacje o niektórych nauczycielach znajdziesz w bibliotece szkolnej, rozwiązując zamieszczone tam zagadki. Z pozostałymi osobami trzeba przeprowadzić rozmowę i uzyskać wymagane dane.
⦁ Rozwiązania należy zapisać na karcie konkursowej, która jest dostępna w bibliotece.
⦁ Zadanie zostanie zaliczone, jeśli podasz rozwiązanie przy nazwiskach 30 nauczycieli, w tym odgadniesz co najmniej 5 zagadek z biblioteki szkolnej.
⦁ Uzupełnioną kartę konkursową należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 17 listopada 2023.
⦁ Pierwszych pięć osób, które najszybciej rozwiążą zadanie, otrzyma nagrody książkowe. Ponadto wśród wszystkich uczestników konkursu zostaną rozlosowane niepytajki. Każdy uczestnik otrzyma pochwałę z zachowania.