Sukcesy lekkoatletyczne

Z dumą przekazujemy informacje o lekkoatletycznych sukcesach naszych uczniów.
W ostatni weekend 3-5 czerwca na Stadionie  Miejskim w Zwierzyńcu można było obserwować zmagania sportowe młodych lekkoatletów.

Mateusz Chodakowski z 1e reprezentował województwo podlaskie w dwóch konkurencjach i zajął medalową pozycję:

• II miejsce w pchnięciu kulą (5kg) wynikiem 15,02 m
  • II miejsce w rzucie dyskiem (1,5kg) wynikiem 51,39 m.

Jest to również nowy rekord szkoły.

Mateusz jest obecnie najlepszym zawodnikiem województwa w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem w kategorii U-18. Należy również do zaplecza Kadry Polski w tej kategorii wiekowej oraz uzyskał kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Gratulujemy zawodnikowi oraz jego trenerce – pani Danucie Darii Stojak. Życzymy dalszych sukcesów 🙂

Na tych samych zawodach Łukasz Hryniewicki z 2b zdobył brąz w biegu na 800 m. Aneta Bogdanowicz z 1b wywalczyła brąz w sztafecie 4×400 m.