Z Norwidem…

wpis w: Aktualności2 | 0

Czas podsumować Norwidowski Rok 2021 – wyjątkowy Jublieusz 200-lecia urodzin Cypriana Kamila Norwida, który uroczyście obchodzono w całym kraju, w tym szczególnie w naszym liceum – norwidowskiej szkole. 

Rok pandemii, izolacji i wszelkich obostrzeń utrudniał przygotowania i obchody. Mamy tym większą satysfakcję, że udało nam się zrealizować wszystkie zamierzenia i z Norwidem, któremu w życiu towarzyszyło wiele więcej przeciwności, przejść przez ten piękny i trudny czas.

Powstała okolicznościowa publikacja – Pod patronatem Norwida… Zapraszamy do lektury: CZYTAJ.

Odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa – Norwid wobec młodości. Były lekcje o Patronie dla młodszych uczniów ze szkół podstawowych.

Kulminacyjnym momentem naszego Święta Szkoły był spektakl Bransoletka, w którym wystąpili uczniowie naszego liceum. Artystyczna uczta, którą podczas Święta obejrzeli nieliczni, jest już dostępna dla wszystkich na naszym szkolnym kanale YouTube.

14 grudnia 2021 r. odbyło się uroczyste posumowanie wszystkich konkursów Norwidowskich. Uczniowie zostali nagrodzeni za wysoki poziom prac artystycznych (plastycznych, fotograficznych, multimedialnych) oraz olbrzymią wiedzę o Patronie szkoły.

Doceniono też osoby zaangażowane w spektakl „Bransoletka” inspirowany opowiadaniem C.K.Norwida, a także w obsługę przedsięwzięcia, którym było Święto Szkoły zorganizowane w Auli UwB.