Strzelcy na topie!

Wspaniałe wiadomości nadeszły do nas z Wrocławia z  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Strzelcy – uczniowie naszego liceum – wywalczyli sześć złotych medali, jeden srebrny, ustanowili trzy rekordy Polski i dwadzieścia rekordów życiowych.

GRATULUJEMY multisukcesów i życzymy dalej wspaniałej formy!

A oto obszerna relacja trenera strzelectwa, pana Arkadiusza Timofiejuka z tego niesamowitego wydarzenia:

W dniach 9 – 13 września na strzelnicy WKS „Śląsk” we Wrocławiu rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Województwo podlaskie reprezentowało szesnaścioro strzelców z rocznika 2003 i 2004. Czternaścioro z nich to uczniowie IV LO.

Już pierwszego dnia zawodów nasi przeciwnicy przekonali się, że z nami nie ma żartów.
Rozpoczął Gabriel Chojnowski (klasa 2b) złotym medalem w konkurencji pistolet pneumatyczny.
Również zwycięstwo dołożyła Julia Szwed (klasa 2b) w pistolecie sportowym 30+30. W tej samej konkurencji Iza Dowejko (klasa 2b4) była czwarta z rekordem życiowym.
Ostatnia konkurencja dnia, karabin pneumatyczny mix to srebrny medal Oli Piotrowskiej i Michała Chojnowskiego (oboje klasa 2b) i siódme miejsce Joasi Rećko i Damiana Pogorzelskiego (oboje klasa 2b).

Drugi dzień rywalizacji należał do Michała Chojnowskiego, który wygrał konkurencję karabin sportowy 3x 30 ustanawiając nowy rekord Polski.
Wśród dziewcząt w karabinie pneumatycznym Joasia Rećko była ósma.

Trzeci dzień Mistrzostw i dominacji Michała Chojnowskiego ciąg dalszy. Drugie złoto i drugi rekord Polski. Tym razem w karabinie sportowym 60 leżąc. W pistolecie pneumatycznym Iza Dowejko zajęła siódme miejsce.

Czwarty dzień zawodów, a Michał się nie zatrzymuje. Trzecie zwycięstwo i trzeci rekord Polski, tym razem w karabinie pneumatycznym. Damian Pogorzelski w tej konkurencji jest piąty, jakże by inaczej – z nowym rekordem życiowym.

Ostatnia konkurencja zawodów to pistolet pneumatyczny mix. Tu Iza Dowejko z Gabrielem Chojnowskim zabierają złoto, a Bartek Giegiel (klasa 2b) i Maja Wołosowicz (VIII LO) zajmują siódme miejsce.

Wielkie brawa należą się również osobom, które nie zajmowały miejsc 1–8, ale na najważniejszej imprezie w roku poprawiły swoje rekordy życiowe.
Są to: Kornelia Giegiel (klasa 2b), Olga Węcko (klasa 2d4), Mateusz Gierej (klasa 2b), Oliwier Ancutko (klasa 2b), Paweł Murawski (klasa 2h4) i Konrad Zapisek (klasa 2b).