ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY…

wpis w: Aktualności2 | 0

Punktualnie o godz. 10.00 na placu przed szkołą rozpoczęliśmy wyjątkowy rok szkolny 2019/2020.  Po długiej przerwie w murach naszego liceum zagościli ponownie absolwenci szkół podstawowych.

Uroczystość inauguracji nowego roku rozpoczęła pani dyrektor Bożena Karpowicz, serdecznie witając wszystkich  po wakacjach. Zgromadzonym przypomniała koncepcję pracy szkoły, życzyła dobrego samopoczucia w murach naszego liceum, wzajemnej życzliwości i wielu osiągnięć naukowych.

Inaugurację roku szkolnego zaszczycił swoją obecnością pan Zbigniew Nikitorowicz – Wiceprezydent Miasta Białegostoku. W swoim przemówieniu pogratulował wszystkim pierwszakom dostania się do IV LO oraz życzył samych sukcesów, zarówno uczniom jak i nauczycielom.

Pierwsze spotkanie stało się dobrą okazją, by poinformować o licznych wakacyjnych osiągnięciach naszych sportowców, które przedstawiła pani Beata Suchocka, koordynator ds. sportu. Jest się czym pochwalić, bowiem IV LO zdobyło I miejsce w województwie we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych.

Pierwszoklasiści, zarówno absolwenci gimnazjów jak i szkół podstawowych,  odebrali gratulacje w związku z dostaniem się do swojego wymarzonego liceum. Osiągnięcie tego celu w tym roku było wyjątkowo trudne ze względu na rekordową ilość chętnych oraz wysoki limit punktów decydujących o przyjęciu do naszej szkoły.

W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli nam dziennikarze. Ich relację wraz z galerią zdjęć zobacz na: bialystok.naszemiasto.pl