IV LO Dzieciom – Odkrywcy talentów

wpis w: Aktualności1, Wolontariat | 0

W poniedziałek 14 stycznia 2019 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Białymstoku „Pod Słonkiem" odbyły się pierwsze zajęcia zorganizowane przez uczniów naszej szkoły w ramach projektu „Odkrywcy talentów". Uczennice kl. II c Ewa Horosz i Paulina Morawska odwiedziły grupę 6-latków, którym przygotowały fantastyczne spotkanie pt. „Tajemnice Bożego Narodzenia”. Przedszkolaki wzięły udział w grach integracyjnych, opowiedziały o zwyczajach świątecznych w swoich domach, usłyszały ciekawostki na temat tradycji bożonarodzeniowych w różnych zakątkach świata, śpiewały kolędy i pastorałki. Odwiedził je również św. Mikołaj z Miry (w tej roli Sebastian Bobryk z kl. II c) – biskup, święty kościoła katolickiego i prawosławnego, który przyniósł dzieciom upominki (bombka do własnoręcznego ozdobienia oraz niezbędnik szkolny – piórnik, długopis, gumka i temperówka). Kiedy wspólnie śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie gitary, a za oknem prószył śnieg, znów poczuliśmy niepowtarzalną atmosferę świąt…

W II semestrze odbędą się kolejne spotkania, w trakcie których będziemy rozbudzać w maluchach zainteresowanie czytaniem książek, harcerstwem, muzyką, plastyką, tańcem. Już w lutym spotkanie z harcerzami „Czuj, czuj, czuwaj!”, a w kolejnych miesiącach zajęcia: „Z piosenką za pan brat!”, „Pomaluj swój świat na żółto i na niebiesko!”, „Zatańczysz ze mną?”, „Warto czytać” oraz „Enigma przedszkolaka” (zajęcia o szyfrach).

Projekt „Odkrywcy talentów" realizowany jest w ramach konkursu Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku „Dobro to norma – bądź normalny".

Przypominamy, że w naszej szkole do końca lutego 2019 r. trwa zbiórka książek m.in. do biblioteki Przedszkola Samorządowego nr 2 w Białymstoku „Pod Słonkiem". Prosimy, podziel się książką!