Olimpijski finał!

Sukcesem zakończył się udział uczniów naszego liceum w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Awans na szczebel centralny olimpiady uzyskało dwóch reprezentantów IV LO: Konrad Kalinowski z klasy 3i  oraz Maciej Nosorwski z klasy 1f, podopieczni pana Grzegorza Radłowskiego.

W etapie okręgowym, który odbył się 7 grudnia 2018 r. w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, uczestniczyli przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego. Awans na szczebel centralny wywalczyło dziesięciu najlepszych uczestników olimpiady. W tym doborowym gronie Konrad Kalinowski zajął II miejsce.

Zawody centralne odbędą się 22-23 marca 2019 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Weźmie w nich udział 160 uczniów z całego kraju, którzy najpierw zmagać się będą z testem wiedzy, a następnie najlepsza dwunastka będzie odpowiadać na pytania komisji konkursowej. Uczestnicy olimpiady walczyć będą o 36 indeksów na studia w zakresie bezpieczeństwa w renomowanych wyższych uczelniach oraz o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Olimpiada jest wpisana na listę prowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej olimpiad interdyscyplinarnych.

Gratulujemy olimpijczykom oraz trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy!