Do szkoły czas…

wpis w: Aktualności2 | 0

3 września 2018 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Wszystkim życzymy, by przyniósł on wiele satysfakcji, sukcesów i radości, nawet z codziennych spotkań z ludźmi, wśród których czujemy się dobrze:)

Uroczystość inauguracyjna o godz. 10.00 zgromadziła tłumy. Jesteśmy jedną z największych szkół w mieście, zatem przybyło blisko tysiąc uczniów, 80 nauczycieli. Swoją obecnością zaszczycili nas goście – Prodziekan Wydziału Biologiczno – Chemicznego UwB, pan dr hab. Piotr Zieliński, licznie przybyli rodzice i absolwenci.

Wszystkich powitała pani Dyrektor Bożena Karpowicz. Głos zabrał również przedstawiciel Wydziału Biologiczno – Chemicznego, który kontynuuje patronacką współpracę z naszym liceum.
O naszych sukcesach sportowych najnowsze wieści przekazała pani Beata Suchocka. Jest się czym pochwalić, bo obok indywidualnych sukcesów naszych zawodników, IV LO zdobyło I miejsce w województwie we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych.
Ola Szutko z klasy III e właśnie reprezentuje nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Strzelectwie Sportowym w Changwon (Korea Płd.). Wszyscy mocno jej kibicujemy!

Przed nami wydarzenie o randze krajowej, które odbędzie się w IV LO – Ogólnopolski Turniej Debat Parlamentarnych. O przedsięwzięciu opowiedziała Ola Stachurska, która jest współorganizatorką Turnieju.

Serdecznie powitaliśmy również naszych nowych pierwszoklasistów. Gratulujemy im dostania się do IV LO i życzymy, by ten ciekawie zapowiadający się rok szkolny, przyniósł im wiele pozytywnych emocji 🙂