Real Maths Talk_Matematyczny Erasmus+

Za nami kolejny etap międzynarodowego projektu Erasmus+ Real Maths Talks. Uczestniczyło w nim pięciu nauczycieli naszej szkoły – panie Anna Zawadzka, Małgorzata Bajguz, Jolanta Świerzyńska, Marzenna Popławska oraz pan Kazimierz Klekotko. W dniach 11-17 lutego 2018 r. przebywali oni w Holandii, gdzie brali udział, wraz z nauczycielami z innych krajów, w serii szkoleń oraz warsztatów. W programie wizyty, oprócz codziennej  pracy matematyków nad projektem, znalazły się też:

  • lekcje prowadzone przez nauczycieli wszystkich państw uczestniczących w projekcie w szkole średniej w Rotterdamie – naszą szkołę wśród tego grona nauczycieli reprezentowała pani Jolanta Świerzyńska,
  • wycieczka do Hagi i zwiedzanie Muzeum Eschera – artysty, który czerpał inspiracje do swych prac między innymi z przekształceń geometrycznych,
  • wycieczka do Utrechtu i wizyta na tamtejszym uniwersytecie wraz z wysłuchaniem wykładu z matematyki,
  • zwiedzanie i podziwianie nowoczesnej architektury Rotterdamu,
  • zwiedzanie bardzo klimatycznego miasteczka Delft z typowymi dla Holandii kanałami, mostkami oraz wiatrakami.