Święto Szkoły 2017

wpis w: Aktualności2 | 0

18 października 2017 r. cała społeczność naszego liceum uroczyście obchodziła Święto Szkoły. Jest to jednocześnie Dzień Patrona, w którym wspominamy postać Cypriana Kamila Norwida, jego twórczość i myśli, które towarzyszą nam każdego dnia. Zobowiązują do dbania o to, by być uczciwym, odpowiedzialnym i mądrym. To dzień, w którym podsumowujemy nasze działania, cieszymy się z sukcesów. Pierwszoklasiści, ślubując na Sztandar Szkoły, stają się oficjalnie pełnoprawnymi członkami naszej społeczności.

W samo południe zgromadzili się na uroczystości wszyscy uczniowie klas pierwszych, olimpijczycy, stypendyści, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, przedstawiciele rodziców oraz zaproszeni goście, których na początku szczególnie gorąco powitała pani dyrektor Bożena Karpowicz.
Swoją obecnością zaszczycili nas:

 • pani profesor dr hab. Beata Godlewska-Żyłkiewicz – dziekan Wydziału Biologiczno – Chemicznego  UwB
 • pan dr hab Piotr Zieliński – prodziekan Wydziału Biologiczno – Chemicznego  UwB
 • pan dr Tadeusz Mosiek – wizytator Podlaskiego Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 • ks. Józef Koszewnik – proboszcz parafii św. Anny
 • ks. Andrzej Sacharczuk – przedstawiciel parafii św. Mikołaja
 • pan Waldemar Smaszcz – krytyk literacki, Przewodniczący Kapituły Statuetki Cypriana
 • członkowie Kapituły: pani Maria Rogalska, pani Jadwiga Grzybko
 • przedstawiciele rodziców: pan Wojciech Janowicz – przewodniczący Rady Rodziców oraz pani Agata Subieta – przewodnicząca rady Liceum

NASI GOŚCIE

Statuetki CYPRIANA

Oficjalną część uroczystości rozpoczęliśmy od ogłoszenia werdyktu Kapituły przyznawania Statuetki Cypriana. Zanim to nastąpiło, historię nagrody oraz dotychczas wyróżnionych przypomniała pani Katarzyna Nurkowska. Przedstawiła również tegoroczne nominacje:

 • w kategorii Nauczyciel: pani Danuta Dobreńko, pan Marek Kawczyński, pan Adam Kiryluk, pan Rafał Morozewicz, pan Krzysztof Rogowski
 • w kategorii Uczeń: Monika Bielicka, Paweł Horba, Jan Filip Szmurło, Adrian Świerbutowski

W tym roku mieliśmy ogromną przyjemność wysłuchać słów Waldemara Smaszcza – znakomitego eseisty, krytyka i historyka literatury – który przedstawił nam tegorocznych laureatów Statuetki Cypriana. Zostali nimi:

 • Monika Bielicka – w kategorii Uczeń (czytaj) Dodatkowo nagrodę specjalną – kurs na prawo jazdy – ufundował sponsor – Szkoła Jazdy DRIFT
 • pani Danuta Dobreńko – w kategorii Nauczyciel (czytaj)
 • ks. Józef Koszewnik – w kategorii Przyjaciel IV LO (czytaj)

Zapraszamy do obejrzenia tej części uroczystości na naszym szkolnym kanale You Tube.

Nagrody dla NAUCZYCIELI i PRACOWNIKÓW szkoły

Święto Szkoły oraz Dzień Edukacji Narodowej, który przypada w zbliżonym terminie, to najlepsze okazje, by nagrodzić tych wszystkich, którzy zapracowali na wspólne  oraz indywidualne sukcesy.

Jesteśmy dumni z naszych pedagogów, którzy zostali docenieni przez władze oraz instytucje oświatowe. Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku otrzymali: pani dyrektor Bożena Karpowicz, pani Iwona Bezubik, pani Wiesława Suchocka, pani Joanna Wap, pan Krzysztof Maleszewski. Brązowym Krzyżem Zasługi został uhonorowany pan Bogusław Szast. Serdecznie gratulujemy!

Za zajęcie II miejsca w województwie we współzawodnictwie sportowym grono naszych nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów otrzymało specjalne podziękowania od Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Prezesa Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Wyróżnieni zostali: pan Jerzy Karpiuk, pani Kamila Klimaszewska, pan Tomasz Kiersnowski, pan Rafał Morozewicz, pani Beata Suchocka, pan Cezary Wojna, pan Krzysztof Wojszko.

Nagroda Dyrektora szkoły przyznawana jest za wysokie osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, za szczególne działania na rzecz szkoły. W tym roku wyróżnienie i nagrodę specjalną otrzymali:

 • pan Marek Kawczyński – rozwijający uczniowskie pasje, mentor historycznych olimpijczyków,
 • pani Małgorzata Grabowska – administrator szkolnej strony internetowej, szczególnie zaangażowana w dbałość o nasz medialny wizerunek
 • pani Joanna Wap – koordynatorka licznych unijnych projektów, dzięki którym uczniowie i nauczyciele naszego liceum odbywają podróże po krajach Europy, podnosząc swoje umiejętności i kwalifikacje

W gronie wyróżnionych Nagrodą Dyrektora znaleźli się również nauczyciele: p. Grzegorz Radłowski, p. Danuta Dobreńko, p. Dorota Bielicka, p. Elżbieta Jabłońska, p. Iwona Bezubik, p. Grażyna Karpiuk, p. Elżbieta Topczewska – Kuć, p. Kazimierz Klekotko, p. Ewa Noskowicz, p. Marzenna Popławska, p. Henryka Szast, p. Wiesława Suchocka, p. Beata Suchocka, p. Krzysztof Wojszko, p. Małgorzata Wilczewska, p. Joanna Laudańska, p. Jolanta Świerzyńska, p. Sebastian Mydlarz, p. Barbara Kukiełko, p. Iwona Bankiewicz – Zabielska, p. Tomasz Kiersnowski, p. Jerzy Karpiuk, p. Anna Snarska, p. Anna Zawadzka.

Nagrody odebrali również pracownicy administracji szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: p. Maria Ostrowska, p. Danuta Jaszczuk, p. Anna Gogolewska, p. Włodzimierz Pugacewicz, p. Tadeusz Szmurło, p. Teresa Okurowska, p. Barbara Krakowska, p. Alina Leśniewska, p. Elzbieta Szamatowicz.

Ślubowanie klas pierwszych

W tym roku szkolnym w klasach pierwszych rozpoczęło naukę 240 uczniów. Uroczyste ślubowanie jest momentem, kiedy stają się oni pełnoprawnymi członkami naszej społeczności. Tę część uroczystości poprowadzili: Justyna Putko i Dawid Węgrzynowski

Osiągnięcia uczniów

Święto Szkoły to czas, w którym cieszymy się z naszych osiągnięć. Chcemy też pokazać je naszym pierwszoklasistom, aby i oni śmiało sięgali po nowe i trudne wyzwania. Sukcesy w olimpiadach i konkursach oraz sylwetki olimpijczyków przedstawili: Joanna Kiełczewska i Patryk Mielech.

Osiągnięcia sportowe przedstawiła pani Beata Suchocka oraz Monika Skurska i Szymon Danilewicz.

Cyprian Kamil Norwid

Na zakończenie uroczystości nasi niezwykle utalentowani uczniowie przybliżyli nam postać i biografię naszego Patrona. Poeta, artysta, pielgrzym – zobaczyliśmy Go w wielu odsłonach, w scenerii iście elżbietańskiego teatru, z przepiękną muzyka na żywo w tle…

Muzyczna relacja na szkolnym kanale You Tube

Szczególne podziękowania:)

Kierujemy do tych, dzięki którym nasza uroczystość nabrała blasku, obrazu i dźwięku…
Bardzo dziękujemy:

 • panu Stanisławowi Wirkowskiemu ze Studia Foto Kamera za profesjonalną obsługę fotograficzną naszej uroczystości
 • panu Kazimierzowi Klekotko – za pełne pasji i zaangażowania fotografowanie naszej imprezy (i to nie jednej!)
 • pani Katarzynie Nurkowskiej – za serce włożone w przygotowanie części artystycznej i inspirowanie przewspaniałego zespołu muzyczno-wokalno-recytatorskiego
 • księdzu Jerzemu  Chwiećko – za posługę – tym razem przy sprzęcie nagłaśniającym:)