Na sportowym podium!

W klasyfikacji generalnej szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego we współzawodnictwie sportowym za rok szkolny 2016/2017 IV Liceum Ogólnokształcące zajęło II miejsce na 80 sklasyfikowanych szkół.          

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie pucharów nastąpiło w piątek 22 września 2017 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku podczas uroczystości Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018.

Nasza  młodzież odniosła zwycięstwo w kategorii dziewcząt z ilością 509 pkt zdobywając I miejsce i Puchar Podlaskiego Kuratora Oświaty. Chłopcy uplasowali się na IV pozycji z ilością 445 pkt.

Pani dyrektor Bożena Karpowicz za podsumowane sukcesy sportowe naszych uczniów odebrała puchary i gratulacje od Podlaskiego Kuratora Oświaty, pani Jadwigi Szczypiń oraz Członka Zarządu Województwa Podlaskiego, pana Bogdana Dyjuka.

Po uroczystej dekoracji standardowo zostały rozegrane sztafety olimpijskie. Wzięło w nich udział 8 najlepszych szkół we współzawodnictwie sportowym. Uczniowie mieli do pokonania następujące dystanse: 800 m, 400 m, 200 m, 100 m.

Dziewczęta uplasowały  się na IV pozycji, biegnąc w składzie: Aleksandra Śliwonik, Aleksandra Kowalczuk, Paula Ruducha, Wiktoria Zaczkiewicz.

Zespół chłopców zajął również IV miejsce w składzie: Sebastian Radziejewski, Patryk Markowski, Artur Łęczycki, Marcin Czarnecki.

Naszym sportowcom, trenerom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu serdecznie gratulujemy! To już kolejny rok, w którym nasze liceum utrzymuje się na najwyższych miejscach na podium. Trzymamy kciuki, by ta forma dalej dopisała, a starty w rozpoczętym właśnie roku szkolnym pozwoliły na utrzymanie tego sukcesu!