W poniedziałek, 1 czerwca 2026 r., uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić Archiwum Państwowe w Białymstoku. Podczas wizyty uczestnicy poznali specyfikę trudnej i żmudnej pracy archiwisty oraz zapoznali się z procesem gromadzenia, opracowywania i zabezpieczania materiałów archiwalnych.
Nie zabrakło również praktycznych wskazówek dotyczących prowadzenia badań historycznych i poszukiwania źródeł, które uczniowie będą mogli wykorzystać podczas pracy nad biografią historyczną.
Wizyta odbyła się w ramach projektu „Konwój 77”, do którego nasza szkoła przystąpiła w bieżącym roku szkolnym. Koordynatorem projektu jest pani Małgorzata Sadowska.








