Uczniowie klas 3i oraz 1d po raz kolejny wzięli udział w zajęciach organizowanych w ramach „Klubu Młodego Medyka” na Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Warsztaty odbyły się w Zakładzie Chemii Medycznej oraz Zakładzie Biochemii Farmaceutycznej i były doskonałą okazją do poznania pracy laboratoryjnej od strony praktycznej.
Pod kierunkiem pracowników uczelni młodzież samodzielnie przeprowadzała doświadczenia związane m.in. z wykrywaniem DNA z warzyw i owoców oraz identyfikacją i badaniem właściwości chemicznych wybranych pierwiastków i związków. Zajęcia pozwoliły uczniom poszerzyć wiedzę z zakresu biologii i chemii, a także rozwinąć zainteresowania naukami medycznymi.
Opiekunem młodzieży była pani Celina Bieła.





