1 kwietnia 2025 r. w XIV LO w Białymstoku rozegrano Finał Licealiady Województwa Podlaskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasze zawodniczki, po raz drugi z rzędu, sięgnęły po mistrzowski tytuł, udowadniając swoją klasę i sportowego ducha!
Pomimo braku pełnowymiarowej sali gimnastycznej oraz konieczności rozgrywania wszystkich spotkań na wyjazdach, drużyna nie tylko nie poddała się przeciwnościom, ale wręcz zdominowała rozgrywki. Od pierwszego meczu nasze szczypiornistki imponowały formą, wygrywając kolejne spotkania z dużą przewagą. W finałowym starciu zmierzyły się z drużyną OSPR Dąbrowa Białostocka – jedynym zespołem, który mógł pokrzyżować ich plany. Po emocjonującej walce nasze dziewczęta zwyciężyły 27:25, pieczętując swój sukces!
Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Anna Szymaniuk z klasy IIIb, która została uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju finałowego.
Wielkie brawa dla całego zespołu oraz trenera Tomasza Kiersnowskiego!
Klasyfikacja końcowa ligi
- IV LO BIAŁYSTOK
- ZS DĄBROWA BIAŁOSTOCKA
- ZSZ WYSOKIE MAZOWIECKIE
- XIV LO BIAŁYSTOK
Dziewczęta zagrały w składzie:
- Wyszkowska Agata kl. 4h
- Szymaniuk Anna kl. 3b
- Miniuk Gabriela kl. 2c
- Łabieniec Ąlicja kl. 2c
- Kościukiewicz Daria kl.2c
- Łabieniec Aleksandra kl. 2i
- Tarasiuk Natalia kl. 2d
- Suchocka Zuzanna kl. 1c
- Drągowska Wiktoria kl. 1a
- Motoszko Amelia kl.2h
- Borowicka Martyna kl. 3d