Bicie rekordu w czytaniu na przerwie

wpis w: Aktualności1, Biblioteka | 0

31 października 2023 r. w naszym liceum przeprowadzono akcję „Przerwa na czytanie”. Na długich przerwach uczniowie gromadzili się w szkolnej bibliotece, aby poczytać ulubione książki, własne lub wypożyczone w bibliotece. W wydarzeniu wzięło udział 93 czytelników.

Do najaktywniejszych klas należały:

  1. 1a – 85,71 % zespołu klasowego włączyło się w akcję,
  2. 1e – 83,33%
  3. 3a – 66,66%
  4. 2e – 60,00%

Do akcji włączyły się również następujące klasy: 1c, 1g, 1h, 2c, 2g, 3b, 3d, 3e, 4b.

Zwycięska klasa 1a otrzyma niepytajkę klasową oraz słodki poczęstunek – gratulujemy!!!

Wydarzenie zakończyło świętowanie w naszym liceum października jako Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Dzięki niemu włączyliśmy się również w niezwykłą czytelniczą uroczystość – bicie rekordu w IV międzynarodowej edycji akcji „Przerwa na czytanie”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęcie wyzwania! Pokazaliście, że czytać można zawsze i wszędzie, a zajęcie to jest ciekawe i wyzwala radość.