Święto Szkoły 2023

wpis w: Aktualności2 | 0

Nic dwa razy się nie zdarza… I chociaż nasze Święto obchodzimy już od ponad ćwierć wieku – każda jego odsłona jest wyjątkowa, niepowtarzalna i piękna. 

20 października 2023 r. wspominaliśmy w sposób szczególny naszego Patrona – Cypriana Kamila Norwida, świętowaliśmy kolejną rocznicę nadania szkole imienia. W gronie pierwszoklasistów – bohaterów uroczystości, którzy złożyli uroczyste ślubowanie, podsumowaliśmy nasze ostatnie sukcesy. 

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością:

  • pani Dorota Zimnoch – zastępca Dyrektora Wydziału Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Kształcenia Specjalnego Kuratorium Oświaty w Białymstoku
  • dr Tadeusz Andrzej Mosiek – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku
  • Waldemar Smaszcz – pisarz, krytyk literacki, przewodniczący Kapituły Nagrody Cypriana, Przyjaciel szkoły
  • rodzice, a wśród nich pani Elżbieta Kryńska i pan Ryszard Zimnoch
  • absolwenci:  Monika Zimnoch – studentka Międzyobszarowych Indywidulanych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego; Mateusz Smaszcz-Turosieński – student Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku

Wszystkich gorąco powitała pani dyrektor Bożena Karpowicz.

Fot. Kazimierz Klekotko i St. Wirkowski

Laureatki Statuetki CYPRIANA

Ważnym momentem naszej uroczystości jest wręczenie Statuetek Cypriana.
Historię Nagrody oraz jej dotychczasowych laureatów przedstawił pan Krzysztof Rogowski. Werdykt Kapituły odczytał i Statuetki wręczył pan Waldemar Smaszcz.
W tym roku naszego szkolnego Oskara odebrały:

Wszystkie nasze LAUREATKI to absolutnie wyjątkowe osoby, które oprócz niesamowitej pracowitości, sumienności i sukcesów łączy wielka skromność i wrażliwość. 
Pani wicedyrektor Anna Zawadzka odczytała uzasadnienia Kapituły dla tych kandydatur. Z ogromnym wzruszeniem przyjęły je nie tylko same wyróżnione, ale cała zgromadzona publiczność. 

SERDECZNIE GRATULUJEMY! 

Inspirujące SUKCESY

Sukcesy ostatniego roku szkolnego napawają nas ogromną dumą – to osiągnięcia naukowe i sportowe, których potwierdzeniem wartości są doskonałe wyniki egzaminu maturalnego oraz I miejsce we współzawodnictwie sportowym województwa (czwarty rok z rzędu!).
Niech będą inspiracją dla naszych nowych uczniów, by odważyli się wykorzystywać swoje szanse, realizować pasje, talenty i marzenia. 

Osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedstawili: Daniel Bachurek i Stanislaw Łaguna z 3f. Wybitnych sportowców i ich sukcesy zaprezentowali: Marcelina Ciulkin (2a), Mateusz Chodakowski (3e), Jakub Jeniec (3b).

Nauczyciele i pracownicy - nagrodzeni

Na sukces szkoły składa się praca i zaangażowanie nauczycieli i pracowników, których z okazji Dnia Edukacji Narodowej doceniła Dyrekcja oraz władze oświatowe.

GRATULUJEMY i życzymy jeszcze wielu powodów do świętowania!

ŚLUBOWANIE klas pierwszych

Do kraju tego...

Postać Cypriana Kamila Norwida przybliżyli uczniowie klas 1i, 3b, 3c, 3g w swoim spektaklu „Do kraju tego…". 
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie artystycznej wizji życia i twórczości Patrona – bardzo dziękujemy. W szczególności: 

  • wokalistkom – Mai Zdrodowskiej i Magdalenie Siemaszko 
  • członkom zespołu – Michałowi Jóźwiakowi (gitara) i Tomaszowi Horodeńskiemu (akordeon) 
  • akustykom – panu Michałowi Mieszczyńskiemu oraz Pawłowi Komarowi i Szymonowi Wysockiemu 
  • koordynatorom i reżyserom spektaklu – pani Katarzynie Ostaszewskiej i panu Łukaszowi Wisniewskiemu