O Puchar Dyrektora

Z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora IV LO

Zwyciężyła Anna Dallemura z klasy 3b wygrywając wszystkie pojedynki. Drugie miejsce zajęła Matylda Szczotka z klasy 2b zdobywając 8 pkt z 9. Trzecie miejsce zajął Karol Makar z klasy 2f uzyskując 7 pkt z 9 partii.

Pan Czesław Spisak – organizator naszego turnieju – tak skomentował jego przebieg:

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 5 min. + 5 sekund dla każdego zawodnika. W zawodach wzięło udział 25 uczniów. Sporą część stanowili kibice, którzy mogli tylko biernie obserwować to, co działo się na szachownicach. Dopingowanie i jakikolwiek kontakt z grającym zawodnikiem jest zabroniony. Choć nie brakowało emocji to niespodzianek nie było. Zwyciężczynie Ania i Matylda są tegorocznymi finalistkami Mistrzostw Polski juniorów do lat 18. Finał rozegrany został w marcu a Jastrzębiej Górze. Matylda zajęła 17. miejsce, Ania – 34. miejsce w Polsce. Szczegółowe wyniki można obejrzeć na stronie: chessarbiter.com/turnieje/