Czas pożegnań

wpis w: Aktualności2 | 0

28 kwietnia 2023 r. po raz ostatni w murach naszej szkoły zgromadzili się uczniowie klas IV kończący jako abiturienci naukę w IV LO. Dla absolwentów naszego liceum to koniec pewnego etapu ich życia, a zarazem początek nowej drogi, której początkiem będzie egzamin dojrzałości.

O godz. 13:00 wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej rodziców, uczniów i nauczycieli powitała pani dyrektor Bożena Karpowicz. Przedstawiła wyniki klasyfikacji, które napawają nas dumą i nadzieją na podobnie wysokie rezultaty zbliżających się egzaminów.

fot. – Kazimierz Klekotko

Wyniki klasyfikacji

Średnia klas maturalnych wyniosła 4,42. 83% abiturientów osiągnęło średnią dydaktyczną powyżej 4,0, zaś 37% wszystkich absolwentów zapracowało na świadectwo z wyróżnieniem (średnia 4,75). Ponad 80% uczniów kończących nasze liceum otrzymała oceny wzorowe z zachowania.

Oto klasy z najwyższą średnią:

 • klasa 4d – 4,69  – wych. pani Ewa Noskowicz
 • klasa 4a – 4,67 – wych. pani Małgorzata Borowska
 • klasa 4e – 4,66 – wych. pan Grzegorz Radłowski
 • klasa 4f  – 4,65 –  wych. pani Wiesława Suchocka

Na wyróżnienie zasłużyły również klasy z najwyższą frekwencją. Są to:

 • klasa 4f  –  wych. pani Wiesława Suchocka
 • klasa 4h – wych. pani Danuta Dobreńko
 • klasa 4e – wych. pan Grzegorz Radłowski

Słowa uznania należą się uczniom z najwyższymi wynikami, za które Rada Liceum ufundowała nagrody pieniężne. Odebrali je:

 • Kamil Bargłowski 4c        6,000
 • Aleks Marczak 4c             5,829
 • Zuzanna Kapica 4d           5,824
 • Adrian Gołębiewski 4b     5,643
 • Wiktor Klimowicz 4d         5,500

„Cyprianki"

Szczególnym wyróżnieniem jest statuetka „Cyprianka", którą nagradzani są uczniowie za szczególne osiągnięcia i nieprzeciętne sukcesy, które rozsławiają imię naszego liceum. W tym roku otrzymali ją:

Angelika Lorenc 4a, Monika Zimnoch 4a, Kamil Bargłowski 4c, Aleks Marczak 4c, Zuzanna Kapica 4d, Tomasz Roszko 4e, Arida Klimowicz 4g, Alicja Truszkowska 4h, Aleksandra Frankowska 4h, Dominik Kochanowski 4h.

Wysoka średnia dydaktyczna

Ponad 80-osobowa grupa uczniów, która zapracowała na świadectwa z wyróżnieniem otrzymała dyplomy z rąk pani dyrektor Bożeny Karpowicz. Wszyscy wyróżnieni – TUTAJ.

Olimpiady i konkursy

Nagrodzono również laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych i konkursów. Pełna lista wyróżnionych – TUTAJ.

Osiągnięcia sportowe

Powodem do dumy są sukcesy absolwentów, którzy podczas licznych zawodów sportowych rozsławiali naszą szkołę, zarówno w kraju jak i zagranicą. Ich osiągnięcia przedstawiła pani Beata Suchocka, dziękując im za zaangażowanie, wolę walki i dążenie do osiągnięcia najwyższych celów.

Nagrodzeni sportowcy – TUTAJ.

Działalność na rzecz szkoły

Na szczególne wyróżnienie zasługują członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy działali pod opieką pani pedagog Moniki Miastkowskiej. Za okazywaną pomoc, wrażliwość na los drugiego człowieka otrzymali podziękowania i wielkie brawa!

Lista wyróżnionych – TUTAJ.

Podziękowania

W imieniu rodziców serdeczne słowa wdzięczności do dyrekcji i grona pedagogicznego skierowała pani Anna Świsłocka. Pani Dyrektor również podziękowała rodzicom za życzliwość, wspieranie działań szkoły i troskę o jej dobre imię.

W imieniu maturzystów głos zabrała Nina Klara Marcinowicz z 4e. Zwieńczeniem oficjalnej części uroczystości były serdeczne podziękowania ze strony uczniów dla wychowawców, pedagogów i dyrekcji.

Koncert na pożegnanie

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, utalentowani artyści z naszego liceum przygotowali dla absolwentów koncert w podziękowaniu za spędzone w szkole wspólne lata.