Święto Szkoły 2022

wpis w: Aktualności2 | 0

12 października obchodziliśmy Święto Patrona. To tradycja sięgająca końca XX wieku. I choć tyle już obchodów za nami, każde kolejne stają się na nowo piękne i wyjątkowe.

Bohaterami naszej uroczystości były klasy pierwsze, które tego dnia oficjalnie przyjmujemy w poczet uczniów Norwida, przedstawiamy naszą pracę i osiągnięcia, do których siły oraz inspiracje czerpiemy z ponadczasowych uniwersalnych wartości i myśli Cypriana Kamila Norwida.

Fot. St. Wirkowski

W tegorocznych obchodach uczestniczyli goście, z którymi od lat tworzymy norwidową rodzinę: pan Waldemar Smaszcz, ks. Józef Koszewnik, pani Mariola Rogalska. Licznie przybyli przedstawiciele rodziców.

Statuetki Cypriana 2022

Historię nagrody Cypriana oraz nominowanych w tegorocznej edycji przedstawił pan Krzysztof Rogowski (nauczyciel historii, jedyny podwójny laureat statuetki). Nagrodzonych zaś ogłosił Przewodniczący Kapituły Cypriana, pan Waldemar Smaszcz.

Oto nasi WYRÓŻNIENI:

  • w kategorii NAUCZYCIELpan Marek Kawczyński – nauczyciel historii – czytaj
  • w kategorii UCZEŃWiktoria Kul – absolwentka – czytaj (wraz ze Statuetką otrzymała NAGRODĘ SPECJALNĄ w wysokości 1 tys. zł – 500 zł od Rady Liceum oraz 500 zł od Stowarzyszenia QUATRO)
  • w kategorii PRZYJACIEL SZKOŁYpani Magdalena Artysiewicz – architekt – czytaj

Nasze sukcesy

Wybitne osiągnięcia olimpijskie zasługuja na szczególne wyróżnienie. Podczas uroczystości mogliśmy poznać laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych i tematycznych. Pełne zestawienie sukcesów – tutaj.

Najlepszym z najlepszych – czyli utytułowanym olimpijczykom najwyższych rangą olimpiad –  Stowarzyszenie QUATRO przyznało nagrodę pieniężną w wysokości po 250 zł.
Otrzymali ją: Michał Guzowski, Dominik Koleśniuk, Aleksandra Łozowicka, Monika Zimnoch, Stanisław Hapunik, Arida Klimowicz.

Pani Beata Suchocka przybliżyła wszystkim sylwetki najwybitniejszych sportowców naszego liceum. Zestawienie ich sukcesów – tutaj.

Nagrody Dyrektora Szkoły

Podsumowaniem pracy i sukcesów za miniony rok jest pieniężna Nagroda, którą przyznaje Dyrektor szkoły. 
W gronie wyróżnionych nauczycieli znaleźli się: Celina Bieła, Małgorzata Bajguz, Katarzyna Ciepły, Małgorzata Grabowska, Marek Kawczyński, Grażyna Karpiuk, Piotr Koda, Marta Mazuruk, Rafał Morozewicz, Tamara Mięgoć, Adrian Mydlarz, ks. Krzysztof Maliszewski, Katarzyna Nurkowska, Ewa Noskowicz, Katarzyna Ostaszewska, Anna Pietryczuk, Joanna Puławska, Marzenna Popławska, Anna Szuchalska, Wiesława Suchocka, Beata Suchocka, Henryka Szast, Jolanta Świerzyńska, Arkadiusz Timofiejuk, Piotr Worobiej, Aneta Wolańska, Krzysztof Wojszko, Anna Zawadzka.

Wyróżnieni pracownicy administarcji: Bogusław Szast, Anna Gogolewska, Danuta Jaszczuk, Maria Ostrowska, Jerzy Tarasiewicz, Włodzimierz Pugacewicz, Aldona Kondracka, Hanna Zakrzewska, Teresa Okurowska, Iwona Truskolawska, Barbara Ciwoniuk, Elżbieta Mężyńska.

Ślubowanie klas pierwszych

Cyprian Kamil Norwid - artystyczne interpretacje

Jak wielką moc mają myśli i słowa Norwida przekonaliśmy się słuchając najbardziej uzdolnionych artystycznie uczennic i uczniów naszego liceum. Zagrali i wyśpiewali najgłębsze emocje, których inspiracją było życie i twórczość naszego Patrona. 

Dziękujemy za duchowe przeżycia nie tylko artystom, ale też i producentom tego spektaklu – paniom: Iwonie Bankiewicz – Zabielskiej i Katarzynie Nurkowskiej, które uformowały tę artystyczną grupę. Szczególne podziękowania należą się księdzu Krzysztofowi, który zadbał o profesjonalny sprzęt nagłaśniający i wcielił się w doskonałego perkusistę 🙂 

Brawo! Brawo! Brawo!   

Więcej utworów znajdziecie na szkolnym kanale yt.