Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

W dniach 15-17 lipca w Bielsko Białej odbyła się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich i zarazem Mistrzostwa Polski U18 w Lekkiej Atletyce. Po ciężkich dwumiesięcznych kwalifikacjach prawo startu w niewielkiej reprezentacji naszego województwa uzyskało 6 uczniów IV LO.

Reprezentujący nasz szkolny klub UKS Czwórka Białystok  Sylwia Tarasiewicz IIIb4 zajęła wysokie VII miejsce w pchnięciu kulą, Jakub Jeniec z klasy Ib w 10-boju zajął IX miejsce, zaś w rzucie oszczepem Weronika Sepko z klasy Ib była XXII, a Oliwia Chren z IIIh4 zajęła XXIV.

Mateusz Chodakowski z klasy Ie reprezentujący KS Podlasie Białystok zajmując VI miejsce w pchnięciu kulą i XIII miejsce w rzucie dyskiem.  Łukasz Hryniewicki z IIb w sztafecie 4x400m zajął  VIII miejsce i w biegu na 800m był XIII.

Wszystkim zawodnikom i ich trenerom życzymy upragnionego odpoczynku i udanych wakacji.