Za kulisami konferencji…

wpis w: Aktualności1 | 0

Jak wygląda praca dziennikarza „od środka"? Profesjonalnie tajniki tego zawodu już od klasy pierwszej zgłębiają nasi humaniści w ramach warsztatów dziennikarskich pod okiem pani Urszuli Boublej. Uczniowie klasy 2a obserwowali ostatnio organizację konferencji prasowej na żywo. Temat ważny i aktualny – pomoc Ukrainie.

Oto relacja naszych adeptów sztuki dziennikarskiej:

Hoboken i Białystok — razem na rzecz uchodźców” to inicjatywa byłej siatkarki AZS-u Białystok Małgorzaty Właszczuk, która obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Do jej akcji chętnie włączyli się mieszkańcy Hoboken, a także burmistrz miasta, RaviBhalla. Wszystko po to, aby zebrać pieniądze na wynajem mieszkań dla ludzi dotkniętych wojną na Ukrainie.
Obserwowaliśmy pracę wszystkich zaangażowanych uczestników tego krótkiego, aczkolwiek trudnego do zorganizowania spotkania. Bariera czasowa i językowa, a także problemy techniczne – to najczęściej spotykane przeszkody na drodze dziennikarskiej. Jednakże dzięki wsparciu wielu profesjonalistów „nasza” konferencja odbyła się bez żadnych zakłóceń."