Dumni z naszych absolwentów!

wpis w: Aktualności1 | 0

Nie od dziś wiadomo, że IV LO jest kuźnią prawniczych talentów, a nasi absolwenci to zawsze najliczniejsza grupa adeptów Wydziałów Prawa.
Z dumą i zainteresowaniem śledzimy kariery wielu z nich.

Ostatni rok przyniósł szczególne sukcesy, o których mówi cały świat. Dlatego chcielibyśmy pokazać naszym uczniom absolwentów, z których w ostatnim czasie jesteśmy szczególnie dumni.
Wydaje się, że tak niedawno zdawali w murach Norwida maturę… A dziś:

Pokonał bariery!

Maciej Oksztulski obronił doktorat – jako pierwszy niemówiący autysta.  
A
bsolwent IV LO, laureat wielu olimpiad społecznych i prawnych był pierwszym na UwB studentem z tak specyficznymi potrzebami edukacyjnymi.
Nie tylko ukończył Wydział Prawa UwB, zdobywając tytuł magistra. Pod koniec grudnia 2021 r. odbyła się publiczna obrona jego pracy doktorskiej, którą obserwowało kilkadziesiat osób. Maciej jest niemówiącym autystą, pisał zdania na klawiaturze, a syntezator mowy odczytywał ich treść. Więcej o tej fenomenalnej postaci TUTAJ.

Olaf na Expo w Dubaju!

Olaf Moczydłowski – nasz absolwent studiujący prawo na UwB, to jeden z pięciorga studentów, którzy dołączyli do załogi Poland at EXPO Dubai w ramach praktyk studenckich.

Pod koniec grudnia 2021 r. Olaf udzielił wywiadu w telewizji Dubai Media Incorporated opowiadając o naszej reprezentacji i kraju. W arabskiej telewizji – egzotycznie… ale duma po prostu wielka:) 

Źródło: https://www.facebook.com/uniwersytetwbialymstoku