„Późni wnukowie” czytają Norwida

wpis w: Aktualności2 | 0

Z okazji 200-lecia urodzin Cypriana Kamila Norwida uczennice naszego liceum przeprowadziły inspirujące lekcje o Patronie w klasach ósmych białostockich szkół podstawowych – SP 9, SP 10, SP 15, SP 16, SP 43. 

W dniach 18-20 października pod kierunkiem p. Iwony Bankiewicz-Zabielskiej oraz p. Anety Wolańskiej w projekcie wzięły udział uczennice klasy 3a – Hanna Dobrowolska, Aleksandra Klimaszewska, Natalia Radzewicz, Maja Artysiewicz i Aniela Redler oraz 3e4 – Maria Bilewicz i Angelika Lorenc.

Inicjatywa popularyzacji wiedzy o poecie pod hasłem „Z Norwidem do Młodych” dopełnia cały cykl wydarzeń związanych z rokiem Norwidowskim organizowanych przez naszą szkołę.

Uczennice klasy 3a zabrały uczniów klas ósmych w wyjątkową podróż śladami C.K. Norwida (do której potrzebowali oni specjalnych biletów kolejowych), natomiast uczennice z klasy 3e4 wysłały za Norwidem poszukiwawczy list i wraz z ósmoklasistami odkrywały najważniejsze fakty z jego biografii.
Dziewczyny, odkrywając swoje pedagogiczne talenty, inspirowały młodsze koleżanki i kolegów do wspólnej interpretacji wierszy Norwida. Był też quiz na Kahoot i słodkie nagrody 🙂