Finał Pucharu Polski

W dniach 13 – 16 maja nasi strzelcy rywalizowali w II rundzie Pucharu Polski we Wrocławiu. Najlepiej spisali się bracia Chojnowscy – nasi reprezentanci z klasy 2b.

Oto dokładna relacja trenera – pana Arkadiusza Timofiejuka z tego prestiżowego wydarzenia:

„Gabriel startował w dwóch konkurencjach pistoletowych: pistolet pneumatyczny 60 i pistolet dowolny 60. Oba starty wygrał. Warto podkreślić, że w pistolecie dowolnym jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Jakubem Czekajem z Wawelu Kraków wyniosła aż 30 punktów. O zwycięstwie w pistolecie pneumatycznym decydował ostatni strzał finału. 10,7 Gabriela przy 9,9 Jakuba Rosy z Gwardii Zielona Góra dało miejsce na najwyższym stopniu podium.

Michał strzelał w trzech konkurencjach karabinowych : karabin 3×40, karabin pneumatyczny 60 i karabin 60 leżąc. W pierwszej z wymienionych zajął drugie miejsce przegrywając w finale tylko z Wiktorem Sajdakiem z TKS LOK Tarnów, w drugiej był piąty, a w trzeciej wywalczył czwarte miejsce.

Bardzo dobrze choć trochę pechowo strzelała uczennica klasy 3b – Emilia  Jurczak. W karabinie pneumatycznym 60 do wejścia do finału zabrakło jej zaledwie 0,3 pkt i była dziewiąta. W karabinie 60 leżąc zajęła ósme miejsce.

Na koniec bardzo miła informacja. 21 maja Gabriel i Michał Chojnowscy  jadą do Osijeku (Chorwacja), gdzie będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy."