Narodowe Święto

wpis w: Aktualności2 | 0

11 listopada przypada 102. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości – najważniejsze ze Świąt Narodowych. W tym roku obchody będą miały bardzo skromny charakter. Choć ranga Święta jest absolutnie wyjątkowa i zasługuje na wyjątkową oprawę – niestety ze względu na trwający stan epidemii koncerty, uroczystości, wydarzenia nie mogą być organizowane.

W tym dniu szczególnie PAMIĘTAMY o najwyższej wartości jaką jest WOLNOŚĆ. O nią zabiegały całe pokolenia Polaków, za nią przelewały krew i oddawały życie. Nasza historia pokazuje, że o NIEPODLEGŁOŚĆ przyszło nam walczyć wiele razy, bo „Wolność jest człowiekowi dana i zadana..." (św. Jan Paweł II). Te starania, by ją utrzymać musimy podejmować każdego dnia – również dziś.

We wspomnieniach wróćmy do naszych szkolnych obchodów. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów koncertu z okazji 100-lecia niepodległości, który w 2018 r. przygotowali uczniowie naszego liceum.

Warto przypomnieć również okoliczności historyczne tego ważnego wydarzenia – polecamy doskonałą produkcję IPN tv – Gra o Niepodległość oraz wydarzenia wirtualne. Zapraszamy 🙂

Gra o niepodległość - IPN tv

NIEPODLEGŁOŚĆ w Białymstoku - reportaż

Oglądaj – TUTAJ

Wirtualne obchody Święta Niepodległości

Festiwal wirtualny, debata on-line – zajrzyj na: niepodlegla.gov.pl