Pod skrzydłami Uniwersytetu

wpis w: Aktualności2 | 0

Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku oraz IV Liceum Ogólnokształcące podpisały porozumienie o współpracy. Uroczyste spotkanie i podpisanie porozumienia miało miejsce 17 września w budynku UwB.

Uczelnię reprezentował prof. Jarosław Ławski, dziekan Wydziału Filologicznego UwB, a także dr hab. Krzysztof Korotkich, prorektor ds. kształcenia UwB. Z IV LO przybyli: pani dyrektor Bożena Karpowicz, pani wicedyrektor Anna Zawadzka, a także zarząd Samorządu Uczniowskiego pod opieką pana Kazimierza Klekotko.

Podpisanie tego porozumienia jest wyróżnieniem dla naszych uczniów oraz docenieniem wysokiego poziomu nauczania przedmiotów humanistycznych w naszym liceum.
Dzięki temu klasy humanistyczne będą w jeszcze większym niż dotychczas zakresie mogły rozwijać swoje zainteresowania przez udział w wykładach, prelekcjach, spotkaniach kół naukowych oraz konsultacjach przygotowujących do olimpiad przedmiotowych. 

Cieszymy się z zawiązania ściślejszej współpracy z Uniwersytetem. Jest to wielka szansa dla kolejnych pokoleń naszych humanistów, przyszłych olimpijczyków i otwartych na rozwój uczniów. A drogę do sukcesów zacząć można od przeczytania interesujących książek naukowych, które zostały przez władze Uniwersytetu podarowane naszej szkolnej bibliotece…

O szczegółach warto przeczytać na stronie:
uwb.edu.pl/nowosci/aktualnosci/wspolpraca-wydzialu-filologicznego-uwb-i-iv-lo-w-bialymstoku