Zaczynamy 2020/2021

wpis w: Aktualności2 | 0

Pełni nadziei, że projekt Nowy Rok Szkolny – STACJONARNIE! się uda, 1 września ruszyliśmy do szkoły.

Wszyscy od dawna czekaliśmy na spotkanie w normalnej rzeczywistości, w murach szkoły. Co prawda planowana na placu szkolnym uroczystość z powodu kapryśnej pogody natychmiast przeniosła się na salę gimnastyczną, ale i tam czuliśmy, że powoli odzyskujemy to, co zabrała nam długa izolacja społeczna.

Pani wicedyrektor Anna Zawadzka zaczynając naszą kameralną uroczystość podkreśliła jak ważna jest wspólnota, którą tworzymy i relacje, za którymi tak bardzo tęsknimy.

W tej oficjalnej części uczestniczyły klasy pierwsze. Pani dyrektor Bożena Karpowicz pogratulowała dostania się do naszego liceum – jak co roku było bardzo wielu chętnych, a progi punktowe wysokie.
Ta inauguracja była wyjątkowa. Z powodu trwającej pandemii i braku możliwości organizowania wielu dla nas ważnych uroczystości – zadecydowano, że już pierwszego dnia odbędzie się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych na Sztandar Szkoły. W ten sposób już dziś wszyscy, którzy zaczęli naukę w IV LO stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności.

W rozpoczynającym się roku szkolnym wszystkim życzymy dużo zdrowia, siły, cierpliwości i wytrwałości. Obyśmy wszyscy jak najszybciej i najszczęśliwiej dotarli wspólnie i w szkole do ostatniego piątku czerwca 2021 r. 🙂

fot. K. Klekotko