Owocny sezon

Choć wiele z olimpijskich rozgrywek nie doczekało się swoich etapów centralnych w dobie pandemii, IV LO może ten przerwany sezon zaliczyć do rekordowych w społecznych, prawnych i wos-owskich zmaganiach.

Przed nami imponujace zestawienie, które przygotował pan Krzysztof Maleszewski – nauczyciel wos, mentor wielu multiolimpijczyków i organizator zmagań olimpijskich w jednym.

W sumie w etapach szkolnych tych olimpiad wystartowało łącznie 246 uczniów IV LO, z których 1/3 awansowała do II etapu. To rewelacyjny początek sezonu w siedmiu olimpiadach. Po eliminacjach okręgowych 40% spośród naszych uczestników awansowało do etapów centralnych.

Finalnie mamy 4 tytuły laureatów i 29 finalistów:

  • OWoPiŚW (Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym) – 2 finalistów (Michał Wnorowski i Michał Magnuszewski z 2i) + 100% wynik z matury z wos
  • OWoUE GK (Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg) – 2 laureatów (Michał Wnorowski i Michał Magnuszewski z 2i)
  • OWoPCwŚW (Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym) – 2 laureatów (Jakub Gisztarowicz z 2e i Michał Wnorowski z 2i) i 3 finalistów (Michał Magnuszewski z 2i oraz Gabriela Lubecka i Katarzyna Bagińska z 3i)
  • OWoUE (Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej) – 4 finalistów (Michał Wnorowski i Michał Magnuszewski  z 2i oraz Michał Jurgiel i Magdalena Łaszcz z 3i)
  • OWoIIIRP (Olimpiada Wiedzy o III RP) –  9 finalistów (Wiktoria Kul  z 1e, Michał Magnuszewski  i Michał Wnorowski  z 2i oraz z 3i: Justyna Dąbrowska, Gabriela Lubecka, Paulina Kłoskowska, Wioleta Owsiejko, Agnieszka Żylińska, Justyna Urwan)
  • OWoP (Olipmiada Wiedzy o Prawie) –  1 finalistka (Justyna Dąbrowska z 3i)
  • OWoS (Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie) – 10 finalistów (Krzysztof Siuchnicki z 2i oraz z 3i: Justyna Dąbrowska, Gabriela Lubecka, Paulina Kłoskowska, Agnieszka Żylińska, Natalia Kryjan, Zuzanna Mądry, Wioleta Owsiejko, Gabriela Roszkowska i Justyna Urwan)

SERDECZNIE GRATULUJEMY! Życzymy, by zdobyte indeksy pozwoliły zrealizować Wam marzenia.