Licealiada w Szachach

30 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 45 w Białymstoku rozegrana została Licealiada Województwa Podlaskiego w Szachach. Prawo gry w finale uzyskało 8 zespołów, w tym nasze liceum, które reprezentowali: Norbert Kopeć, Michał Wołosewicz, Michał Kulfan, Zuzanna Kalinowska. 

Gratulujemy im zdobycia III miejsca!

Trener naszych szachistów, pan Czesław Spisak w kilku zdaniach skomentował to ważne sportowe wydarzenie:

Zawody zostały przeprowadzone w formie drużynowej systemem gry kołowym.
Tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii. O kolejności miejsc decydowały punkty meczowe, co przy pięciu wygranych, jednym remisie i jednej porażce dało nam ostatecznie III miejsce.
Trochę zabrakło nam szczęścia, ponieważ taki sam wynik osiągnęło I LO z Suwałk niespodziewanie wygrywając z liderem, II LO Białystok – drużyną, która jest aktualnym mistrzem Polski w szachach. O drugim miejscu zadecydowały punkty małe (wygrana – 1, remis – 0,5) zdobyte przez wszystkich zawodników z zespołu.
Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie okazała się Zuzanna Kalinowska, która zajęła pierwsze miejsce na czwartej szachownicy zdobywając komplet punktów.