I miejsce dla IV LO!

19 września 2019 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020 oraz podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego za ubiegły rok

Miło nam poinformować, że po raz kolejny IV LO uplasowało na I miejscu w województwie. W kategorii dziewcząt zdobyliśmy I miejsce, chłopcy wywalczyli II miejsce, co w sumie dało nam tytuł najlepszej szkoły na Podlasiu. O kolejności we współzawodnictwie decydowała suma punktów zdobytych przez szkołę w zawodach sportowych w różnych dyscyplinach.
W uroczystości wzięła udział pani Dyrektor Bożena Karpowicz, nauczyciele wychowania fizycznego i reprezentacja sportowców naszej szkoły.
W organizację imprezy włączeni zostali nasi sportowcy. Sztandar Podlaskiego Szkolnego Związku Sportowego był niesiony przez siatkarki: Julię Rafałowską (3h), Zuzannę Zwolińską (3h) oraz lekkoatletę Bartłomieja Żuberka (3b).
Miłym punktem uroczystości było odebranie przez uczennicę naszej szkoły, Anielę Chodziutko z 1g4,  nagrody Fair Play za godną naśladowania postawę podczas zawodów w biegach przełajowych w roku ubiegłym.
Podczas uroczystości rozegrane zostały Biegi Sztafetowe o Puchar Urzędu Marszałkowskiego. Wzięło w nich udział osiem reprezentacji szkół, które w minionym roku szkolnym zajęły najwyższe miejsca w województwie. Drużyna naszych dziewcząt wywalczyła III miejsce (Julia Gołębiowska 1a, Monika Boguszewska 1b4, Aleksandra Pugacewicz 2b, Nikola Piórkowska 1b4). Chłopcy ukończyli sztafetę na miejscu VI (Kacper Kucharski 2b, Mateusz Żaczek 2b, Marek Tarasiewicz 2f, Damian Harasimczuk 2b). Opiekunem zawodników był pan Sebastian Mydlarz.