Warto czytać – IV LO dzieciom :-)

wpis w: Aktualności1, Wolontariat | 0

5 czerwca 2019 r. 6-latki z Przedszkola Samorządowego nr 2 „Pod słonkiem” spędziły wspaniale czas z uczennicami IV LO. To już kolejne zajecia realizowane w ramach projektu „IV LO Dzieciom – Odkrywcy talentów”.
Tym razem maluchy odwiedziły: Eliza Gaińska i Julia Kulesza, uczennice kl. II h wraz z opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu, panią pedagog Moniką Miastkowską. Zainteresowanie czytaniem książek – to cel, który przyświecał tej przedszkolnej wizycie.

Przedszkolaki wzięły udział w losowaniu baśniowych niespodzianek, quizie na temat bajek, a na koniec wsłuchały się w opowiadania czytane im przez starsze koleżanki. Przedszkolnej bibliotece przekazaliśmy książki zakupione dzięki wygranej w konkursie „Dobro to norma” oraz zebrane w szkolnej zbiórce „Podziel się książką”.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom! Zebraliśmy mnóstwo pozycji, które przekazaliśmy bibliotekom: Samorządowego Przedszkola nr 2, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz bibliotece Dziecięcego Szpitala Klinicznego.
Ponad 100 wartościowych poważniejszych książek, dzięki akcji wolontariuszy, trafiło również do naszej szkolnej biblioteki.
Zapraszamy do czytania! Niech w naszej szkole Tydzień Czytania Książek trwa cały rok!