W drodze do Parlamentu

wpis w: Aktualności1 | 0

12 marca 2019 r. uczniowie naszego liceum mieli okazję spotkać się z przedstawicielami struktur Unii Europejskiej oraz porozmawiać na temat naszej wspólnoty.

W IV LO gościliśmy: pana Rafała Szyndlauera z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie, pana Roberta Smolenia – Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Pointegracyjnego – Europa  – organizatora imprezy. Towarzyszyły im studentki Instytutu Europeistyki UW.

Dwugodzinne spotkanie przybliżyło nam funkcjonowanie unijnych struktur, korzyści, jakie płyną z naszego w nich udziału, zwłaszcza dla uczniów w postaci programu Erasmus+. Dyskusja dotyczyła najbardziej palących problemów dzisiejszej wspólnoty – m.in. sytuacji w Wielkiej Brytanii, zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, nie zbrakło pytań dotyczących bieżącej sytuacji politycznej.

Naszym gościom bardzo dziękujemy za owocną wizytę.