Dobro czuwa!

wpis w: Aktualności2, Wolontariat | 0
Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu „Odkrywcy talentów”. W poniedziałek 25 lutego 2019 r. uczniowie kl. II d: Ewa Horosz, Dominika Lewicka, Paulina Morawska oraz Sebastian Bobryk wraz z opiekunem – panią pedagog Moniką Miastkowską, odwiedzili w Przedszkolu Samorządowym nr 2 „Pod Słonkiem” Grupę Pomarańczową, by opowiedzieć dzieciom o Związku Harcerstwa Polskiego. ZHP to największa w Polsce organizacja dla dzieci i młodzieży, w której szeregi wstąpić można już od 6. roku życia.
Nasi uczniowie, którzy sami od lat są harcerzami, zaprezentowali przedszkolakom harcerski mundur (wyjaśnili symbolikę jego wszystkich elementów), a także opowiedzieli o harcerskich zwyczajach. Wyjaśnili skomplikowane terminy, takie jak: gromada zuchowa, drużynowa, przyboczna, opowiedzieli o sprawnościach indywidualnych i zespołowych, a także o prawach i obowiązkach zucha i harcerza. Dzieci nauczyły się również wiązać chustę węzłem przyjaźni.
 
Projekt „IV LO Dzieciom – Odkrywcy talentów”, realizowany dzięki wygranej w konkursie „Dobro to norma”, ma na celu rozwijanie zainteresowań dzieci i pomoc w zdobywaniu nowych umiejętności.