Dobro to norma

wpis w: Aktualności1, Wolontariat | 0

Z radością informujemy, że Szkolne Koło Wolontariatu drugi raz z rzędu zostało laureatem konkursu „Dobro to norma – bądź normalny" organizowanego przed Departament Edukacji w Białymstoku. Na realizację projektu „IV LO Dzieciom – Odkrywcy talentów" otrzymaliśmy 2000 zł.

„Odkrywcy talentów” to cykl sześciu spotkań uczniów liceum z przedszkolakami, który ma na celu rozwijanie pasji maluchów oraz odkrywanie drzemiących (zarówno w przedszkolakach, jak i licealistach) talentów. Adresatami projektu są 6-latki z Przedszkola Samorządowego nr 2 „Pod Słonkiem”. Realizatorami – uczniowie drugich klas IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku: Eliza Gaińska, Ewa Horosz, Paulina Morawska, Jakub Gaszczyk oraz Sebastian Bobryk. Opiekunem projektu jest pani Monika Miastkowska.

W czwartek 17 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie z dyrektor Departamentu Edukacji panią Ewą Mitułą, w trakcie którego uczennice kl. II c Ewa Horosz i Paulina Morawska oraz opiekun pani Monika Miastkowska przedstawiły sprawozdanie z realizacji dotychczasowych działań podjętych w ramach projektu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji z organizacji zajęć naszym młodszym kolegom z przedszkola!