Inspiracje na Politechnice

7 grudnia 2018 r. Politechnika Białostocka gościła uczniów szkół średnich, zachęcała do rozwoju pasji w ramach spotkania „Inspiracje na Politechnice". W wydarzeniu udział wzięła liczna grupa uczniów z IV LO z klas 2f, 3f, 3g.

To była doskonała okazja, by spotkać się z absolwentami Politechniki Białostockiej, którzy na bazie inżynierskich projektów zbudowali swoje życie zawodowe, poznać ich ścieżki kariery i dowiedzieć się, jak z sukcesem rozwijać własne pomysły.
Uczniowie wysłuchali kilku interesujących prezentacji, m.in. prof. Jarosława Perszko – Prorektora ds. Studenckich, Jerzego Sienkiewicza – Pełnomocnika Rektora ds. Współpracy i Rozwoju Kreatywności, Tomasza Stypułkowskiego, prezesa Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej, Magdaleny Kurnickiej, projektantki mody, absolwentki Politechniki Białostockiej.

Po części gadanej, jak nazwali ją organizatorzy, była przerwa na małe co nieco, a potem część chodzona, czyli zwiedzanie z przewodnikiem laboratoriów i pracowni Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska lub Wydziału Mechanicznego.