Sobota dobroczynności

wpis w: Aktualności1, Wolontariat | 0

W listopadzie, wspólnie z Caritas, włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Dobroczynności. W sobotę, 17 listopada, wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zachęcali do wypełnienia deklaracji Honorowego Dawcy Dobroci, a następnie do regularnych, stałych wpłat na cele statutowe Caritas Archidiecezji Białostockiej, czyli wszystko, czym organizacja zajmuje się na co dzień – prowadzenie terapii dla uzależnionej młodzieży, świetlic dla dzieci, dojazdy pielęgniarek do chorych seniorów na terenach wiejskich, dawanie schronienia osobom bezdomnym i opieki niepełnosprawnym oraz wiele, wiele innych.
W galerii Auchan Hetmańska ulotki wręczali: Gabriela Kisielewska i Apolonia Stetkiewicz z klasy I a, Gabriela Rodziewicz, Martyna Żekało i Rafał Miodowski z I c oraz Weronika Lengiewicz i Ewa Tatarczyk I h.

Jest nam bardzo miło, ponieważ z 37 deklaracji zebranych w tym dniu w całym mieście, aż 17 zostało podpisanych w naszej galerii.

Stała i regularna pomoc jest dla organizacji szczególnie cenna, ponieważ pozwala zaplanować wydatki z wyprzedzeniem. Wciąż jeszcze można zdecydować się na taką pomoc – wystarczy wypełnić deklarację dostępną na stronie Caritas: https://bialystok.caritas.pl/weekend-dobroczynnosci/ i zdecydować się na regularne wpłaty.

Pamiętajmy, że na rzeczy wielkie składają się te drobniejsze. Każda, nawet najdrobniejsza darowizna ma wielką moc. Moc czynienia dobra.