Debatancki remis :-)

wpis w: Aktualności2 | 0

Debaty o literaturze ciąg dalszy… Tym razem spotkanie drużyn z I LO i IV LO odbyło się w naszym liceum. 29 listopada w obecności licznie zgromadzonej publiczności mówcy z obu szkół debatowali na temat: „Literaturze nie są potrzebni wielcy pisarze, ale wielkie dzieła".

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Szukamy Polski". Na debatę przybyła jego reprezentantka pani Bożena Bednarek oraz liczna grupa uczniów z I LO z panią Wiolettą Zawadzką.
Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Stachurska i Kosma Dombrowski z 3e, Mateusz Walczuk z 2i oraz Maciej Jabłonowski z 3a – sekretarz debaty.

Losowanie stanowisk wyłoniło drużynę propozycji – I LO oraz drużynę opozycji – IV LO.
Z ogromną przyjemnością wysłuchaliśmy oratorskich popisów wspaniałych mówców obu stron, bardzo ciekawej, pełnej zaangażowania dyskusji na argumenty.
O wyniku debaty zadecydowało głosowanie publiczności. Zwycięzcą została drużyna IV LO. Zatem w dotychczasowych potyczkach mamy remis. Głosowanie wyłoniło też najlepszego mówcę. Został nim Kosma Dombrowski.

Wszystkim wspaniałym debatantom gratulujemy – poziomu merytorycznego, pasji w wypowiedziach, życzliwej atmosfery dyskusji i pozytywnej energii. Często bardzo nam brakuje tego wszystkiego, co pokazaliście, w debacie publicznej… BRAWO!!!