Debatujemy o literaturze

wpis w: Aktualności1 | 0

15 listopada 2018 r. w I LO odbyła się debata oksfordzka na temat: „Literatura jest w stanie zainteresować młodzież". Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Szukamy Polski". Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Stachurska i Kosma Dombrowski z 3e, Mateusz Walczuk z 2i. Zaszczytną funkcję sekretarza pełnił Maciej Jabłonowski z 3a.
Naszym reprezentantom przypadło zanegowanie przedstawionej w debacie tezy i obrona swego stanowiska. Drużyna IV LO była bardzo przekonująca i zrobiła pozytywne wrażenie na publiczności.
29 listopada o godzinie 13.00 odbędzie się kolejna debata związana z literaturą. Tym razem gospodarzem będzie nasze liceum, zaś teza spotkania brzmi: „Literaturze nie są potrzebni wielcy pisarze, ale wielkie dzieła".
W imieniu organizatorów zapraszamy do obejrzenia debaty.