I MIEJSCE dla IV LO!

Z dumą informujemy, że nasze liceum uplasowało się na I miejscu w województwie we Współzawodnictwie Sportowym szkół ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2017/2018. Podsumowanie oraz uroczyste wręczenie Pucharów miało miejsce dziś, 20 września 2018 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku podczas Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019.

To wielki sukces i radość z tego, że od wielu lat utrzymujemy się na najwyższym podium. W ostatecznej klasyfikacji blisko 200 szkół, nasze dziewczęta zajęły I miejsce, chłopcy wywalczyli II pozycję, co dało nam tytuł najlepszej szkoły na Podlasiu.

W uroczystości uczestniczyła pani Dyrektor Bożena Karpowicz, nauczyciele wychowania fizycznego i nasi wspaniali sportowcy, którzy zostali włączeni w organizację tej sportowej imprezy.
W imieniu młodzieży naszego województwa Rotę Przyrzeczenia odczytała nasza uczennica Angelika Antoniak z 3d – medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w rzucie oszczepem. Znicz zapalał Artur Łęczycki z 3d – złoty i srebrny medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 100 oraz na 200m. Sztandar Podlaskiego Szkolnego Związku Sportowego był niesiony przez czołowych lekkoatletów naszej szkoły: Paulinę Karolczuk z 2b, Gabrielę Andrukonis z 1b oraz Bartłomieja Żuberka z 2b.

Pani Dyrektor Bożena Karpowicz odebrała również nagrodę Kuratora Oświaty dla naszej uczennicy Aleksandry Szutko z 3e, brązowej medalistki Mistrzostw Świata w Strzelectwie Sportowym, za ustanowienie rekordu w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”.

Inaugurację zakończyła defilada kolumny sportowców złożonej z zawodników najlepszych szkół województwa podlaskiego, w której wystąpili nasi uczniowie w składzie:
Gabriela Mielech, Angelika Antoniak, Kinga Olechno, Izabela Malinowska, Kinga Snarska, Monika Piętka oraz Szymon Szymański, Krystian Bogacewicz, Eryk Rafało, Hubert Suchodolski, Łukasz Aleksiejuk, Krystian Łętowski.

Podczas uroczystości rozegrane zostały Biegi Sztafetowe o Puchar Urzędu Marszałkowskiego. Wzięły w nich udział reprezentacje szkół, które w minionym roku szkolnym zajęły pierwsze osiem miejsc w kategorii dziewcząt i chłopców. W reprezentacjach  naszej szkoły w sztafetach olimpijskich (800m, 400m, 200m, 100m) wystąpili:

Wioleta Choroszewicz 1b, Aleksandra Śliwonik 2b, Aleksandra Pugacewicz 1b, Wiktoria Zaczkiewicz 2g, oraz Rafał Żukowski 2g, Sebastian Radziejewski 3e, Artur Łęczycki 3d, Damian Harasimczuk 1b. Oba zespoły uplasowały się na trzecim miejscu. Opiekunem zawodników był pan Sebastian Mydlarz.

Wszystkim, którzy na nasze sukcesy zapracowali składamy WIELKIE GRATULACJE! Jesteś najlepsi!! I tak trzymać w nowym roku szkolnym, który właśnie zainaugurowali sportowcy!!!