Dobro najważniejsze!

wpis w: Aktualności2, Wolontariat | 0

Nasi wspaniali wolontariusze wraz z panią pedagog Moniką Miastkowską właśnie zakończyli ostatni etap realizacji projektu „IV LO dzieciom – na zdrowie!". Projekt powstał w ramach konkursu „Dobro to norma – bądź normalny!", który zorganizował Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Nasi wolontariusze zostali laureatami tego konkursu, tym samym rozpoczęli trwającą kilka miesięcy pracę, której efekty mają uprzyjemnić pobyt małych pacjentów w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Brawo wspaniała ekipa! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Oto ich relacja z ostatnich już wakacyjnych dni projektowej pracy:

35 kotów i 28 myszy zostało naszkicowanych, wyciętych, wyszlifowanych, pomalowanych i polakierowanych w sekretnej salce na końcu naszej szkoły. Uczniowie klasy II g: Paulina Sołowiej, Zuzanna Siemieniuk, Adrian Filipik, Krystyna Kowalewska, Weronika Kochanowska, Mateusz Żendzian, Weronika Marciniak oraz Julia Kowrach włożyli w to mnóstwo czasu i energii. Zaangażowali się tak bardzo, że poświęcili  nawet pierwsze dni wakacji – wszystko po to, by projekt został ukończony na czas. Teraz sklejkowe zwierzaki muszą cierpliwie poczekać – ozdobią ściany Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, jak tylko zakończy się jego remont. 
Dziękujemy firmie Unicell Poland za bezpłatne przekazanie nam fantastycznych farb Primacol, firmie Biaform S.A. Białystok za sklejki, kochanej katedrze w-f za udostępnienie salki i tolerowanie naszej ciągłej obecności, pani Beacie Wilczyńskiej za duchowe wsparcie, a przede wszystkim Paulinie Sołowiej, która stworzyła koci projekt i stała się jego główną realizatorką.