Zakończyliśmy rok 2017/2018

wpis w: Aktualności2 | 0

Rok szkolny 2017/2018 dobiegł końca. Zaczynamy najdłuższe od lat wakacje 🙂 Potrwają 73 dni!

22 czerwca 2018 r. na palcu przed szkołą odbyła się uroczystość, którą podsumowaliśmy mijający rok – pełen sukcesów i osiągnięć, radości i ważnych wydarzeń. Naszej szkolnej społeczności towarzyszyli rodzice oraz goście z Instytutu Biologii, którego klasą patronacką jest I c. Zaszczycili nas swoją obecnością: pani prof. dr hab. Beata Godlewska – Żyłkiewicz – Dziekan Wydziału Biologiczno – Chemicznego UwB oraz pan dr hab. Piotr Zieliński – Prodziekan Wydziału Biologiczno – Chemicznego UwB.

Końcowa klasyfikacja, którą przedstawiła pani dyrektor Bożena Karpowicz, jest powodem do dumy! Ponad 550 uczniów, którzy uczyli się w klasach I i II, osiągnęło średnią powyżej 4,00.

Brawami nagrodziliśmy klasy z najwyższymi wynikami:

 • I f – śr. 4,65 – wych. pani Marzenna Popławska
 • I c – śr. 4,63 – wych. pan Adam Cudowski
 • I i – śr. 4,53 – wych. pan Krzysztof Maleszewski
 • II h – śr. 4,48 – wych. pani Tamara Mięgoć
 • II d – śr. 4,47 – wych. pani Ewa Noskowicz

Najwyższą frekwencją w szkole mogą pochwalić się klasy: I i, I f, I g, I c, I h. Tradycyjnie prawie w 100% zawsze obecna w szkole klasa  otrzymała nagrodę – zaproszenie na lody do naszego Ogólniaczka.

Blisko 3/4 naszych uczniów to prymusi  – osiągnęli średnią powyżej 4,00. 19% uczniów zapracowało na świadectwo z wyróżnieniem. To jeszcze lepszy wynik niż przed rokiem. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Absolutnie wyjątkowa grupa – to nagrodzeni pieniężną nagrodą Rady Liceum uczniowie ze średnią zbliżoną do 6,00. W tym roku to 7 wspaniałych osób:

 • Gabriela Szpica (II d; śr. – 5,888)
 • Justyna Dąbrowska (I i; śr. – 5,688)
 • Szymon Roszkowski (II h; śr. – 5,500)
 • Magdalena Aleksiejuk (I f; śr – 5,353)
 • Magdalena Kamińska (II a; śr. – 5,333)
 • Kamil Grodzki (I c; śr. – 5,313)
 • Natalia Łukaszewicz (I c; śr. – 5,313)

Równie imponujące średnie uzyskało jeszcze 97 uczniów. Otrzymali gratulacje oraz świadectwa z biało – czerwonym paskiem. Oto lista wyróżnionych osób – tutaj.

Nagrodzona została również liczna grupa uczniów, którzy nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej. Lista – tutaj.

Sukcesy w tegorocznych olimpiadach przedmiotowych i konkursach rozsławiały IV LO. Za godne reprezentowanie naszego liceum nagrody i gratulacje dyrekcja wręczyła kolejnej licznej grupie osób. Zestawienie – TUTAJ.

Na szczególne wyróżnienie zasługują członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy działali pod opieką pani pedagog Moniki Miastkowskiej. Za okazywaną pomoc, wrażliwość na los drugiego człowieka otrzymali podziękowania i wielkie brawa!
Najbardziej aktywni to: Katarzyna Czaczkowska z II h (nasza laureatka etapu wojewódzkiego Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych") oraz Barbara Pyłko (II a), Magdalena Kulikowska (II a), Maciej Zimnoch (II e), Julia Sokołowska (II f), Krystyna Kowalewska (II g), Paulina Sołowiej (II g).

Wspaniali sportowcy to duma IV LO. O ich sukcesach głośno było nie tylko w województwie, ale też i w całym kraju. Zestawienie osiągnięć – tutaj.

Na koniec pozostały już tylko ciepłe pożegnania i życzenia. Swoją pracę w IV LO zakończyła pani Elżbieta Topczewska – Kuć – wspaniała polonistka, której nam będzie bardzo brakowało…

Pani dyrektor życzyła wszystkim niezapomnianych wrażeń, inspirujących podróży i dobrego wypoczynku!

Do zobaczenia po wakacjach 🙂 Dopiero 3 września…