O „włos” od złota

Jak co roku nasze szczypiornistki spisały się świetnie w Licealiadzie Piłki Ręcznej Województwa Podlaskiego zdobywając srebrne medale. W finałowych rozgrywkach uległy tyko zespołowi Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łomży – aktualnym wicemistrzyniom Polski.

Ostatni turniej, który decydował o klasyfikacji końcowej odbył się w Łomży. Spotkały się tam trzy najlepsze zespoły województwa: LMS Łomża, IV LO Białystok i ZS Dąbrowa Białostocka. W pierwszym meczu nasze dziewczyny pokonały zespół z Dąbrowy Białostockiej (19:14), a w meczu o „złoto” zremisowały z LMS Łomża 18:18 ( do przerwy 10:10). O kolorze medalu zadecydowały rzuty karne, w których przegraliśmy 4:3 (w zespole Łomży na bramce stała reprezentantka Polski).

Klasyfikacja końcowa:

  • I miejsce            LMS Łomża
  • II miejsce           IV LO Białystok
  • III miejsce          ZS Dąbrowa Białostocka
  • IV miejsce           I LO Łapy

Skład drużyny IV LO:

Kryńska Patrycja IIIe, Bałdowska Samanta IId, Kamińska Karolina IId, Kryńska Julia IIc, Kostro Małgorzata IIg, Czaczkowska Katarzyna IIh, Sobolewska Natalia IIi, Krajewska Magda IIi, Doroszkiewicz Anita Ie,  Płońska Anna Ih, Niewińska Natalia Ih, Karolczuk Paulina Ib, Niczyporuk Gabriela Ib, Kamińska Dominika If.

Gratulujemy sukcesu dziewczynom oraz ich trenerowi Tomaszowi Kiersnowskiemu.