Action methods from Lisboa

wpis w: Aktualności2, Power | 0

W dniach 29 kwietnia – 5 maja 2018 r. w ramach projektu „Kuźnia Mentorów"  unijnego programu POWER grupa naszych nauczycieli odbyła bardzo intensywny kurs w stolicy Portugalii.

Panie: Iwona Bankiewicz – Zabielska, Danuta Dobreńko, Małgorzata Grabowska, Katarzyna Nurkowska i Anna Zawadzka przywiozły wprost z Lizbony niezliczone nowe pomysły jak uatrakcyjnić pracę w naszej szkole. Przez cały tydzień (nie wyłączając niedzieli 😉 brały udział w blisko 50 – godzinnych warsztatach „Action Methods Improving Motivation and Quality in the Learning Environments". Zorganizowała je fińska grupa European Bridges Consulting, poprowadziła zaś ekspresyjna i niezmordowana trenerka  Ulla Salomaki.

Aktywne nauczanie i aktywizujące metody oraz motywowanie uczniów – to najważniejsze elementy tego kursu. Wszystkie zostały przećwiczone na własnej – nauczycielskiej skórze. Warsztaty stworzyły wspaniałe warunki do doskonalenia porozumiewania się w języku angielskim – uczestniczyli w nich nauczyciele z 8 krajów!
Nasze nauczycielki poznały jak działa portugalski system edukacji, odwiedziły jedną ze szkół średnich w Lisbonie – Agrupamento de Escolas de s. Joano da Talha.
Warsztaty trwające od rana do późnej nocy odbywały się w zabudowaniach franciszkańskiego Konwentu i jego ogrodach, na plaży nad Oceanem, a nawet… w parku linowym!

Intensywna i bardzo pracowita wyprawa na drugi koniec Europy została uwieczniona w tysiącach zdjęć. Oto krótki fotoreportaż z tego kursu.