Pożegnanie klas III

wpis w: Aktualności2 | 0

27 kwietnia 2018 r. po raz ostatni w murach naszej szkoły zgromadzili się uczniowie klas III kończący jako abiturienci naukę w IV LO. Dla trzecioklasistów to koniec pewnego etapu ich życia, a zarazem początek nowej drogi, której początkiem będzie egzamin dojrzałości.

Równo o godz. 12:00 wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej rodziców, uczniów i nauczycieli powitała pani dyrektor Bożena Karpowicz. Przedstawiła wyniki klasyfikacji, które napawają nas dumą i nadzieją na podobnie wysokie rezultaty zbliżających się egzaminów.

Wyniki klasyfikacji

Średnia klas maturalnych  jest bliska 4.0, ponad 50% uczniów osiągnęło średnią dydaktyczną powyżej 4,0, zaś 16% wszystkich abiturientów zapracowało na świadectwo z wyróżnieniem (średnia 4,75). Ponad połowa uczniów kończących nasze liceum otrzymała oceny wzorowe z zachowania.

Oto klasy z najwyższą średnią:

 • klasa 3a – 4,31 – wych. Anna Łakus
 • klasa 3f  – 4,27 – wych. Małgorzata Bajguz
 • klasa 3h – 4,13 – wych. Danuta Dobreńko
 • klasa 3d – 4,12 – wych. Celina Bieły

Słowa uznania należą się uczniom z najwyższymi wynikami, za które Rada Liceum ufundowała nagrody pieniężne. Odebrali je:

 • Łukasz Dębski           3g      – 5,63
 • Magdalena Jurczuk   3a     – 5,50
 • Weronika Korytko     3a     – 5,28
 • Michał Falkowski      3g      – 5,26

„Cyprianki"

Szczególnym wyróżnieniem jest statuetka „Cyprianka", którą nagradzani są uczniowie za szczególne osiągnięcia i nieprzeciętne sukcesy, które rozsławiają imię naszego liceum. W tym roku otrzymują ją:

Izabela Śliwińska 3e, Natalia Wiśniewska 3e, Adrianna Bołtryk 3i, Martyna Sałaj 3i, Filip Kamiński 3h, Karol Pogorzelski 3h, Magdalena Wajszczyk 3h, Łukasz Dębski 3g, Jan Filip Szmurło 3a, Adrian Świerbutowski 3a,  Karolina Łozowska 3b.

Szczegółowe uzasadnienie przyznania nagród – TUTAJ.

Wysoka średnia dydaktyczna i 100 % frekwencja

Bardzo liczna grupa uczniów odebrała świadectwa z wyróżnieniem. Są to:

Maria Czaban 3g, Anna Klim 3a, Izabela Dryl 3d, Joanna Roszkowska 3a, Natalia Wiśniewska 3e, Michał Mlenko 3g, Izabela Śliwińska 3e, Weronika Malinowska 3i, Paula Borkowska 3d, Gabriela Grynczel 3g, Martyna Łupińska 3a, Wiktoria Sośniuk 3c, Magdalena Dudar 3d, Piotr Kościuk 3g, Aleksandra Krukowska 3i, Marta Muszyńska 3i, Beata Gosk 3a, Ewa Nowosada 3f, Gabriela Druć 3g, Ewa Kowalczuk 3g, Kinga Szoka 3a, Piotr Łapiński 3h, Martyna Sałaj 3i, Magda Włostowska 3i, Klaudia Wrona 3d, Mateusz Siebiatyński 3f, Patrycja Marchel 3d, Karol Pogorzelski 3h, Ewelina Łukasiak 3d, Kamil Chrościcki 3f, Bogusława Borowska 3a, Martyna Kowalewska 3a, Weronika Kowalczuk 3b, Joanna Grodzka 3e,Urszula Harasimczuk  3e, Natalia Falkowska 3h, Paulina Jabłonowska 3h,Karolina Gąsowska 3h, Julia Pankiewicz 3d, Wiktoria Roszkowska 3d.

Za 100% frekwencję dyplom otrzymał Łukasz Dębski z klasy 3g.

Olimpiady i konkursy

Kolejnymi powodami do dumy i wyróżnień były liczne sukcesy olimpijskie. Nagrody za szczególne osiągnięcia i wyniki odebrali:

Laureaci i finaliści kilku olimpiad ogólnopolskich:

 • Izabela Śliwińska 3e, Natalia Wiśniewska 3e, Martyna Sałaj 3i, Wiktor Krukowski 3d, Izabela Dryl 3d.

Uczestnicy szczebla centralnego olimpiad i konkursów ogólnopolskich:

 • Aleksandra Stefanowicz 3i, Michał Falkowski 3g, Krzysztof Selwesiuk 3i , Urszula Harasimczuk 3e, Magdalena Turek 3e, Natalia Biędzio 3e, Artur Sobolewski 3f.

Reprezentanci szkoły w pozostałych olimpiadach i konkursach przedmiotowych, w których głośno było o naszym liceum:

 • Magda Włostowska 3i, Adrian Świerbutowski 3a, Katarzyna Tumiel 3i, Alina Markovich 3e, Valerija Stanislavishyna 3a, Julija Luchynets, Anna Załuska 3d, Beata Gosk 3d, Magdalena Dudar 3d, Magdalena Turek 3e, Krzysztof Selwesiuk 3i, Urszula Harasimczuk 3e, Partycja Kosk 3i, Karol Pogorzelski 3h, Piotr Łapiński 3h, Julia Zwolińska 3h, Jakub Mozolewski 3e, Adrianna Bołtryk 3i, Mateusz Kruczenko 3i, Maria Czaban 3g, Magdalena Figura 3g, Gabriela Grynczel 3g, Gabriela Druć 3g.

Szczegółowa informacja dotycząca osiągnięć olimpijskich – TUTAJ

Działalność na rzecz szkoły

Podziękowania, gratulacje i życzenia odbierali również Ci, którzy aktywnie działali na rzecz innych, poświęcając swój wolny czas. Oto oni:

 • za pomysłowość i kreatywność w zespole 14 SOCKS: Marta Kot, Anita Makowska , Filip Andrejczyk, Bartosz Kaczmarek, Maciej Ciura, Michał Bogus, Wojciech Popławski,
 • za pracę w szkolnym samorządzie: Filip Kamiński 3h, Olgierd Kuczyński 3g, Daria Sierżan 3d,
 • za radiowęzeł: Olgierd Kuczyński 3g, Aleksandra Dąbrowska 3g, Karol Pogorzelski 3h, Filip Kamiński 3h, Rafał Biszewski 3h,
 • za współtworzenie Facebooka szkolnego: Aleksandra Dąbrowska 3g, Karol Pogorzelski 3h
 • za administrowanie fanpag’a IV LO: Maria Czaban 3g, Olgierd Kuczyński 3g, Michał Mlenko 3g
 • za działalność artystyczną: Ewa Kowalczyk, Marta Muszyńska, Weronika Brakoniecka, Krzysztof Selwesiuk.

Osiągnięcia sportowe

Powodem do dumy są również Ci nasi abiturienci, którzy podczas licznych zawodów sportowych rozsławiali naszą szkołę,  zarówno w kraju jak i zagranicą. Ich osiągnięcia przedstawiła pani Beata Suchocka, dziękując im za zaangażowanie, wolę walki i dążenie do osiągnięcia najwyższych celów.  

Wykaz nagrodzonych sportowców – TUTAJ

Podziękowania

W imieniu rodziców serdeczne słowa wdzięczności do dyrekcji i grona pedagogicznego skierowali  pani Dorota Kościuk oraz pan Tadeusz Dryl. Pani Dyrektor również podziękowała rodzicom za życzliwość, wspieranie działań szkoły i troskę o jej dobre imię.

W imieniu maturzystów serdeczne podziękowania za wszystko, co zawdzięczają naszej szkole przedstawili – Marta Muszyńska i Adrian Świerbutowski. Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – Jakub Gaszczyk, pożegnał trzecioklasistów w imieniu młodszych klas. Zwieńczeniem oficjalnej części uroczystości były serdeczne podziękowania ze strony uczniów dla wychowawców, pedagogów i dyrekcji.

Nasze spotkanie zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas I i II oraz występ naszego szkolnego zespołu muzycznego.